Palaikų kremavimas: už ar prieš?

Su mylimo žmogaus mirtimi anksčiau ar vėliau visi turime susidurti ir nė vienas negalime nuo jos pabėgti. Nors galiausiai visi ketina tai patirti, dažnai tai yra diskusijų tema, kuri tiesiog nekyla – laidojimas ar kremavimas, kas geriau?

Tikimės, kad jūsų mylimasis turi valią arba apie savo pasirinkimą jums pranešė prieš išvykdamas. Testamento turėjimas yra labai svarbus norint užtikrinti, kad būtų laikomasi jūsų galutinių norų. Jei neturite testamento, turėtumėte tai sukurti, nes tai gali būti neįkainojama po to, kai jį išlaikysite.

Jei niekada neskyrėte laiko apmąstyti, ar norite kremuoti, ar palaidoti, čia pateikiami keli kremavimo pranašumai ir trūkumai, kurie jums padės.

Kremavimo privalumai

  • Mintis apie kremavimą daugeliui skamba siaubingai, tačiau pavertimas pelenais turi privalumų. Visų pirma, kaina yra daug mažesnė nei laidojimo. Dėl to tai yra perspektyvus pasirinkimas šeimoms, neturinčioms finansinių galimybių laidoti savo artimuosius.
  • Pelenai laikomi urnoje, juos galima parsinešti į namus, sandėliuoti arba išbarstyti ten, kur velionis prašė.
  • Kremavimas eikvoja mažiau išteklių nei laidojimas.
  • Laidotuvių pamaldas ar atminimo ceremonijas galima surengti vėliau, kad draugai ir šeimos nariai galėtų atvykti iš toli. Mylimieji gali susirinkti visiems tinkamu laiku.
  • Jokių sklypo ir žemės mokesčių.
  • Vienas ar keli mirusiojo šeimos nariai ar draugai gali tiesiogine prasme laikyti dalį mirusiojo su savimi neribotą laiką.

Kremavimo trūkumai

  • Kremavimas neleidžia nuolat įrengti paminklo ir gedulo. Taip pat neleidžiama nustatyti fiksuotos vietos, kad kiti galėtų pareikšti pagarbą, kai tik nori.
  • Kai kuriuose religiniuose sluoksniuose bažnyčia neigiamai vertina kremavimą.
  • Krematoriumai į atmosferą išskiria nemažai CO2 ir taršos.

Nepaisant visų akivaizdžių kremavimo procedūros pranašumų, visada atsiras žmonių, kurie mano, kad kremavimas yra neteisingas arba neleidžia gedėti taip, kaip, jų nuomone, turėtų. Taip jaustis nėra nieko blogo, nes nėra vieno universalaus ir geriausio laidojimo būdo.

Kremavimo ar laidojimo pasirinkimas yra asmeninis pasirinkimas, o svarbiausia pasirinkti tai, kas, jūsų manymu, yra teisinga. Priimdami sprendimą turite jaustis patogiai, nes tai padės susitaikyti su situacija.

Rekomenduojame:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *