Montessori žaislai – mada ar būtinybė

Renkantis žaislus vaikams tėveliai labai daug dėmesio skiria smulkmenoms. Nori rasti tokius, kurie neturi neigiamo poveikio mažiesiems, kurie taip pat kuo mažiau teršia gamtą, tarnauja ilgai, tad net gali būti perduodami iš kartos į kartą. Juolab, dažniausiai kur kas mieliau yra perkami lavinamieji žaislai, kurie ugdo naujus įpročius. Tokie yra Montessori žaislai, kurie minimi labai dažnai. Tad kyla klausimas – ar tai tik madingas būdas parodyti, kad Jums svarbūs vaikai, ar būtinybė, kurios turėtų imtis visi tėveliai.

Daug žaidimo galimybių

Montessori žaislai pirmiausia džiugina savo daugiafunkcionalumu. Dažniausiai vienas ir tas žaislas gali būti naudojamas labai įvairiai, tad vaikas gali lavinti savo fantaziją bei savo gebėjimus. Žinoma, atradimai yra svarbi kiekvieno mažojo ugdymo dalis. Svarbu jam suteikti galimybes įvairiai panaudoti tą patį daiktą.

Atrandami vis nauji dalykai

Su šiais žaislais mažyliai gali atrasti vis naujus dalykus, kurie leis jiems ne tik išlaisvinti savo fantaziją, tačiau taip pat ir kūrybines galias. Dažnai vaikučiai sugalvoja kaip įdomiai panaudoti tam tikrus žaislus, kur kas įdomiau nei tėveliai, kuriems tikrai kartais trūksta fantazijos.

Gaminami iš geros kokybės medžiagų

Žinoma, ne ką mažiau svarbus privalumas yra tai, kad šio tipo žaislai yra gaminami iš geros kokybės medžiagų. Taigi, jie yra ne tik visiškai saugūs vaikui, tačiau taip pat ir ilgai tarnauja. Žaisliukai net gali būti perduodamos iš kartos į kartą, o tai jau yra nuostabu.

Lavinamas jausminis ir lingvistinis spektras

Galiausiai, tai yra žaislai, kurie turi labai įvairų gebėjimo lavinimo spektrą. Nuo liečiamųjų potyrių iki fantazijos lavinimo, galiausiai, lingvistinių gebėjimų. Vienas iš tas pats žaislas gali suteikti daug ir labai įvairių atradimų, tad reikia rinktis būtent Montessori žaislus, kurie yra sertifikuoti.

Suteikti vaikams priemones ugdyti yra būtina. Tai yra kiekvieno iš tėvelių atsakomybė. Džiugu, kad vis daugiau tai supranta. Juk geriau mažiau, vis keli žaislai, tačiau tokie, kurie yra geros kokybės, patvarūs, tarnauja ilgam nekenkia gamtai ir galiausiai – atveria plačias panaudojimo galimybes.

Rekomenduojame:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *