Kelionė baidare Lietuvoje: kuo pasirūpinti, kad baidarių nuoma pasiteisintų

Baidarių nuoma yra vienas populiariausių pasirinkimų aktyviam laisvalaikiui Lietuvoje. Tai suprantama: kelionė baidare gali būti nesudėtinga net pradedantiesiems, patinka ir vaikams, ir suaugusiesiems. Tik kokius maršrutus reikėtų pasirinkti, kad kelionė praeitų šauniai?

Aukštaitijos nacionalinio parko ežerai

Aukštaitijos nacionaliniame parke išsibarstę daugiau nei 100 ežerų. Daugelis šių ežerų yra tarpusavyje sujungti upeliais, dėl kurių plaukiant baidarėmis vietovę naršyti yra labai nuotykių. Plaukiokite į atokius tradicinius kaimelius, žole apaugusias saleles, maudykitės krištolo skaidrumo vandenyje. ir mėgaukitės vešlaus miško ramybe.

Trakų ežerai Lietuvoje – kelionė baidare aplink salos pilį

Penktadalį Trakų istorinio nacionalinio parko užima ežerai. Vertingiausias parko paminklas – Trakų salos pilis. Jis yra didžiausiame iš Trakų ežerų Galvės ežero saloje. Galite irkluoti aplink šią romantišką senovinę pilį ir mėgautis nuostabiu vaizdu. Viduramžiais ši pilis buvo viena didžiausių Lietuvoje ir buvo daugelio Lietuvos valdovų rezidencija.

Patarimas, kurį žino ne visi – plaukiokite baidarėmis po 18:00, kad pamatytumėte nuostabų saulėlydį virš pilies!

Baidarių nuoma Nemuno delta Lietuvoje

Dar viena įdomi kelionė baidare. Nemunas yra plati ir labai plokščia upė, vingiuota. Unikali Nemuno delta savo pelke ir joje iškilusiu Mingos kaimu. Šis kaimas vadinamas „Lietuvos Venecija“. Kadangi ten ilsisi daug migruojančių paukščių, Nemuno delta yra populiari paukščių stebėjimo vieta, ypač potvynių metu, kai pievose gausu retų vandens paukščių rūšių.

Kuršių marios Lietuvoje – pamatykite vieną didžiausių Europoje judančių smėlio kopų

Kuršių nerija – 98 km ilgio siaura tarp Rusijos ir Lietuvos išsišakojusios žemės juosta, viena didžiausių Europoje dreifuojančių kopų, kurių aukštis vidutiniškai siekia 35 m. Plaukdami plačiomis Kuršių mariomis galėsite pamatyti žavingus žvejų kaimelius ir puikiausiai matyti kopą.

Ieškantiems lengvo vienos dienos žygio baidarėmis, rekomenduojame baidarių nuoma Pervalkoje, finišuojant Nidoje. Tai trumpa kelionė baidare: bendras irklavimo atstumas apie 16 km.

Keli patarimai:

  • Populiariausias laikas plaukimui baidarėmis yra birželis, liepa ir rugpjūtis, kai upės ramios.
  • Pavasaris labiau tinka patyrusiems baidarininkams, nes tirpsta ledas ir sniegas, o atpalaiduojantį irklavimą paverčia plaukimu plaustais.
  • Nepamirškite pasimėgauti maudynėmis! Visi Baltijos vandens telkiniai yra gėlavandeniai, net Baltijos jūra daugiausia vandens gauna iš upių. Atminkite, kad vidutinė vandens temperatūra vasarą yra nuo 14 iki 20 laipsnių.

Rekomenduojame:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *